دیـدار بـانـو ندیـمه سـحر رئـیس اداره تعلــیمـات تخنـیکی و مسلکی با محترم دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی

media_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۵
tvet23

بانو سحـر رئـیس اداره تعلیمات تخنـیکی و مسلکی با محترم دکـتور عبـاس بصـیر وزیر تحصـیلات عــالی ملاقـات نـمودند. هدف این دیدار بحث روی آغاز فعـالیت انستیتوت تحصیلات عالی درچارچوب برنامه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی بوده است.

قــرار اسـت انستیـتوت تحصــیلات عــالی با مــدیـریـت اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در سه رشته تحصیلی و با فراهـم نـمودن مســیرهـای شـغلی و زمـینه سازی به تحصیلات بالاتر برای فارغین مراکز تعلیمات تخنیکی ومسلکی به فعالیت آغاز نماید.
در این دیــدار دکـتور عـباس بصیر گفت که وزارت تحصیلات عـالی در بخـش ایجـاد نهـاد هــای تحصـیلی از سوی ادارات و اشخاص که از مجراهای قانونی آن طی مراحل گـردیده باشد همکار بوده و از آن حمایت می کند.
وی گفت که مطـابق مـاده دهم قـانون تحصیلات عالی، ایجاد مراکز اکـادمـیک از سـوی سـایر ادارات با درنظرداشت شرایط کــه قــانون پـیــش‌بـیـنی نـمـوده اســت، جــواز دارد و وزارت تحصیلات عالی در روشنایی آن هرآنچه که درتوان دارد دریـغ نخواهد کرد.

بــانو سحــر ضمـن قـدردانی از همکــاری‌هــای وزارت محـترم تحصیلات عالی گـفت: ایجـاد و فعالـیت انستیتوت تحصیلات عالی تحولِ ارزشمـند در عرصه‌ آموزش‌های تخنیکی ومسلکی می‌باشد؛ از یک طرف سرمایه بشری تولید می‌گردد و ازسـوی دیگر در کاهش فقر و اشتغالزایی تأثیر مثبت دارد.

بانو سحـر ابـراز امـیدواری کـرد کـه اداره تعـلیمات تخنیکی و مسلکی بتواند در آینده نزدیک انستیتوت‌های تحصیلات عالی را به ولایــات گسـترش دهـد تـا زمیـنه تحصـیلات عـالی برای فارغین مراکز آموزشی در تمام نقاط کشور فراهم گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۲ - ۱۶:۱۰
Background image

امضای موافقت‌نامه همکاری فی‌مابین اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی جمهوری اسلامی افغانستان و مؤسسه ملی افغانها برای آموزش بزرگسالان (انافی)

بانو نـدیمه سحر رئـیس اداره تعلـیمات تخنـیکی و مسلـکی و محترم عبدالبشیر خالقی رئیس مؤسسه «انافی» صبح امروز موافقت‌نـامه همکـاری به امضا رسانیدند. هدف از امضای این توافقـنامـه، انکــشاف. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۱۰ - ۱۰:۳۶
Background image

بــرگــزاری هفتــمین نمایشـگاه تحصــیلی در مـرکز نمایشــگاه افغانستان

هفتــمین نمـایشــگاه مـؤسـسات تحصـیلی در مرکـز نمایشگاه افغانستان برای مدت ۴ روز برگــزار گردید. هـدف از برگـزاری این نمایشـگاه، آشـنایی متعلمـین و محصلـین با صنایع دستی محصــلان مراکـز. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۴ - ۱۳:۳۲
Background image

امضــای تفاهمـنــامه میــان ادارۀ تعلیــمات تخنــیکی مسلـکی جمـهوری اسـلامی افغـانستان و مؤسـسه فیـروز کوه در مورد تــداوم فعــالـیت انستـیتوت خصـوصی غـیر انتفاعی هنرها و معماری افغانی فیروز کوه

بانـو ندیـمه سـحـر رئـیس اداره تعلـیمـات تخنـیکی و مسلـکی و خـانم شـوشانه اشتوارت رئیس نهاد فیروز کوه صبح امروز تفاهمنامه همکاری امضاء نمودند...

BACK TO NEWS