گفت‌وگوی سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با وزیر تحصیلات عالی

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۴:۴۶
TVETA

الحاج مولوی غلام حیدر شهامت سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در نشست دوجانبه با محترم شیخ ندامحمد ندیم وزیر تحصیلات عالی کشور دیدار و گفت‌وگو نمود.

محور این نشست، همکاری‌های مشترک و تبادل تجارب میان هردونهاد عنوان شده است.

در همین حال، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی درباره برنامه‌های این اداره توضیحات داد و دوطرف روی موارد گوناگون و چگونگی همکاری‌های مشترک بحث کردند.

در این نشست توافق شد تا همکاری‌ها در بخش ارتقای ظرفیت، نصاب و تحقیقات علمی به اساس یک تفاهم‌نامه آغاز گردد.

ازسوی هم وزیر تحصیلات عالی تعهد سپرد تا استادان و فارغان مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی پس از امتحان اختصاصی برای شمولیت در دوره‌های ماستری و دوکتورا شامل پوهنتون‌های کشور گردند.

همچنین در این دیدار، دوطرف تأکید کردند که پیشرفت علوم در کشور نیازمند هماهنگی میان نهادی تعلیمی و تحصیلی است و باید این هماهنگی بیشتر از پیش تقویت شود.

ازسوی هم، چگونگی اشتراک در برنامه‌های علمی جهانی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی و تبادل تجارب میان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و وزارت تحصیلات نیز در این نشست بحث گردید.

هردوطرف توافق نمودند تا این نشست‌ها میان نهاد های علمی برای زمینه‌سازی و پیشرفت علوم در کشور ادامه یابد و همکاری‌ها به اساس تفاهم‌نامه مشترک به پیش برده شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۳:۰
Background image

برگزاری جلسه اصلاحی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

نشست اصلاحی اداره تعلیمات تخنیکی و مسکلی با اشتراک کارمندان و سخنرانی محترم مولوی سید احمد برگزار شد. ایشان در این جلسه دینی پیرامون ماه‌ محرم الحرام صحبت نمود و درباره فضایل این ماه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۱:۴۰
Background image

دیدار هیأت اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با والی کندز

محترم مفتی فضل الرحمن فاضل معاون مالی و اداری اداره ملی تعلیمات تخنیکی و مسلکی در رأس هیأتي از این اداره طی سفری به ولایت کندز با محترم ملا نثار احمد نصرت والی این ولایت دیدار و گفتگو. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۹:۵۸
Background image

بررسي و نظارت از مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی کندز از سوی معاون مالی و اداري

معاون امور مالی و اداری اداره ملی تعلیمات تخنیکی و مسلکی در رأس هیأتی از این اداره در جریان سفرش به ولایات اینبار به ولایت کندز سفر نموده و در آن ولایت با مسؤلان مراکز تعلیمات تخنیکی و. . .

BACK TO NEWS