فارم آموزشی انستیتوت ملی تعلیمات زراعتی افتتاح شد

aaron
شنبه ۱۳۹۸/۴/۸ - ۱۰:۴۰
TVETA NAEC

یک فارم آموزش زراعتی که در آن شیوه‌های پیشرفتۀ کشت گندم و ترکاری، باغداری، و مدیریت آموزش داده می شود، با همکاری و کمک مالی مؤسسه نایک((NAEC  در انستیتوت ملی تعلیمات زراعتی افتتاح  گردید.

 عبدالحمید اکبر، معاون امور آکادمیک ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در مراسم که به همین مناسبت در انستیتوت ملی تعلیمات زراعتی برگزار شده بود گفت:«تعلیمات زراعتی همواره در کانون تحولات اجتماعی قرار داشته‌اند و زراعت یک چهارم تولیدات ناخالص داخلی افغانستان را تشکیل می‌دهد که بیشتر از نیم نفوس کشور به این سکتور متکی است.»

وی میافزاید که ارتباطات میان آموزش و ترویج زراعت در تعلیمات تخنیکی و مسلکی نقش مهم در سکتور زراعتی و آینده‌ای یک اقتصاد پررونق دارد.

مؤسسه نایک((NAEC یکی از مؤسسات  کمک کننده و همکار ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی می‌باشد و بیشتر در بخش‌های ارتقای ظرفیت استادان، نصاب سازی، کارهای پرکتیک، چاپ کتاب و تجهیزات  مکاتب و انستیتوت‌های زراعتی کمک می‌کند.

حمدالله همدرد رييس ترويج وزارت زراعت و مالدارى وعده سپرد

همچنان حمدالله همدرد، رئیس ترویج وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، وعده سپرد که در آینده نزدیک وسایل بیشرفته و فنآوری رزاعتی در اختیار این فارم آموزشی گذاشته خواهد شد، تا محصلان این انستیتوت در تطبیق برنامه‌های تحقیقاتی شان از آن استفاده کنند.

در این مراسم نیز نماینده وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، نماینده مؤسسه نایک، مسؤولان ادارۀ تعلیمات تخنکی، اساتید و محصلان انستیتوت ملی تعلیمات زراعتی اشتراک کرده بودند.

 انستیتوت ملی تعلیمات زراعتی دارای چهار دیپارتمنت تخنیکی و ۲دیپارتمنت حمایوی می‌باشد و زیر چتری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی فعالیت دارد که در حدود بیشتر از ۳۰۰ محصیل  در این انستیتوت مصروف تحصیل هستند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۵:۳۴
Background image

رئیس ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با مسؤول تعلیمی بانک جهانی دیدار کرد

ندیمه سحر، رئیس ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با آقای کرستین ایدو، مسؤول تعلیمی بانک جهانی در امور جنوب آسیا دیدار کرد.

در این دیدار که در مقام اداره انجام شد، رئیس ادارۀ تعلیمات. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۸:۵
Background image

کنفرانس ملی تحقیق و آموزش، تحقیق، ترویج و اقتصاد زراعت برکزار شد

ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با همکاری ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا،  کنفرانس ملی آموزش، تحقیق، توسعه و اقتصاد زراعتی  را با اشتراک و حضور  کارشناسان به منظور بحث روی پالیسی و همکاری. . .

BACK TO NEWS