دیـدار بـانـو ندیـمه سـحر رئـیس اداره تعلــیمـات تخنـیکی و مسلکی با محترم دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی

media_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۵
tvet23

بانو سحـر رئـیس اداره تعلیمات تخنـیکی و مسلکی با محترم دکـتور عبـاس بصـیر وزیر تحصـیلات عــالی ملاقـات نـمودند. هدف این دیدار بحث روی آغاز فعـالیت انستیتوت تحصیلات عالی درچارچوب برنامه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی بوده است.

قــرار اسـت انستیـتوت تحصــیلات عــالی با مــدیـریـت اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در سه رشته تحصیلی و با فراهـم نـمودن مســیرهـای شـغلی و زمـینه سازی به تحصیلات بالاتر برای فارغین مراکز تعلیمات تخنیکی ومسلکی به فعالیت آغاز نماید.
در این دیــدار دکـتور عـباس بصیر گفت که وزارت تحصیلات عـالی در بخـش ایجـاد نهـاد هــای تحصـیلی از سوی ادارات و اشخاص که از مجراهای قانونی آن طی مراحل گـردیده باشد همکار بوده و از آن حمایت می کند.
وی گفت که مطـابق مـاده دهم قـانون تحصیلات عالی، ایجاد مراکز اکـادمـیک از سـوی سـایر ادارات با درنظرداشت شرایط کــه قــانون پـیــش‌بـیـنی نـمـوده اســت، جــواز دارد و وزارت تحصیلات عالی در روشنایی آن هرآنچه که درتوان دارد دریـغ نخواهد کرد.

بــانو سحــر ضمـن قـدردانی از همکــاری‌هــای وزارت محـترم تحصیلات عالی گـفت: ایجـاد و فعالـیت انستیتوت تحصیلات عالی تحولِ ارزشمـند در عرصه‌ آموزش‌های تخنیکی ومسلکی می‌باشد؛ از یک طرف سرمایه بشری تولید می‌گردد و ازسـوی دیگر در کاهش فقر و اشتغالزایی تأثیر مثبت دارد.

بانو سحـر ابـراز امـیدواری کـرد کـه اداره تعـلیمات تخنیکی و مسلکی بتواند در آینده نزدیک انستیتوت‌های تحصیلات عالی را به ولایــات گسـترش دهـد تـا زمیـنه تحصـیلات عـالی برای فارغین مراکز آموزشی در تمام نقاط کشور فراهم گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۹:۲
Background image

فراغت شاگردان لیسه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از دوره‌‌های آموزشی آنلاین انستیتوت «آترمنز» انگلستان

مراسم اولین دور فراغت شاگردان لیسه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از دوره‌های آموزشی آنلاین انستیتوت «آترمنز» انگلستان برگزار شد. در این مراسم 36 تن از شاگردان لیسه‌های مرکز که مطابق. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۱۷ - ۱۱:۰
Background image

برنامه آگاهی‌دهی در مورد پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات دولتی برگزار شد

برنامه آگاهی‌‌دهی در مورد پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات خدمات ملکی برای کارمندان زن اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی برگزار شد. هدف از تطبیق این پالیسی، افزایش مشارکت زنان و حضور. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۱۷ - ۱۰:۵۰
Background image

سفر رییس عمومی امور تعلیمی و تحصیلی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی به دایکندی

رحمت‌الله رسا؛ رییس عمومی امور تعلیمی و تحصیلی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی که در راس یک هیات به ولایت دایکندی رفته است، با مقام‌ها و مسئولان محلی این ولایت دیدار و گفتگو کرد. هدف از. . .

BACK TO NEWS