امضای موافقت‌نامه همکاری فی‌مابین اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی جمهوری اسلامی افغانستان و مؤسسه ملی افغانها برای آموزش بزرگسالان (انافی)

media_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۲ - ۱۶:۱۰
tveta34

بانو نـدیمه سحر رئـیس اداره تعلـیمات تخنـیکی و مسلـکی و محترم عبدالبشیر خالقی رئیس مؤسسه «انافی» صبح امروز موافقت‌نـامه همکـاری به امضا رسانیدند. هدف از امضای این توافقـنامـه، انکــشاف، تقـویت و هماهنگی در سکتور تعلیمات تخنیـکی و مسلـکی نیمه رسـمی و غـیر رسـمی؛ تطبیق برنامه‌ هــای ارتقـاء ظرفیـت مدیـریتی بـرای کـارکـنان اداره؛ تطبـیق آموزش‌های تخنیکی و مسلکی غیر رسمی در ولایت بلخ برای شاگردان و فارغان مراکز آموزشی تعلیمات تخنیکی ومسلکی؛ زمینه‌سـازی بـرای کاریـابی فارغـان در ولایت بلخ؛ همکاری دو جانبه در شریک سـازی نصـاب معتبر جهانی تعلیمات تخنیکی و مسلـکی نیـمه رسـمی و غیر رسمی و تـلاش در جهت ایجاد سیستم و ارتباط میان سواد آموزان و حرفه آموزان می‌باشد.

بـانو سحــر ضـمن مـعرفی اهــداف اسـتراتژیک اداره تعلیمات تخنیکی و مسلـکی تأکــید کرد که تعلیمات تخنیکی و مسلکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی افغانستان می‌باشد.

رئـیس اداره تعلـیمات تخـنیکی و مسلــکی افـزود طرفین این تفاهمنامه در تلاش هستند با امضای آن چالش‌های فارغان در قسـمت اشتغــالـزایی و آمـوزش بزرگــسالان؛ ارتقــای ظرفیت کارمـــندان واستـــادان اداره؛ رفـع چـالش عـــدم هـماهنگی و انسجام‌بخشی آموزش‌های نیمـه رسـمی و غیر رسمی؛ فـراهم‌ سازی کاریابی و کارسازی و مشکل آگاهی‌دهی در مورد ارزش‌ های تعلیمات تخنیکی و مسلکی حل گردد.

آقای خالقی در رابطـه به مؤسسه انافی معلومات ارایه نموده استــراتــژی اداره تعلــیمات تخنــیکی و مسلـــکی در قســمت مدیــریت آموزش‌هــای تخنـیکی و مسلـکی را از طــریق یــک مرجع واحد یعـنی اداره تعلـیمات تخنیکی و مسلکی به گرمی استقبـــال نمـوده و آنــرا هماهــنگ بااستـراتژی مؤسسه انافی خـواند. وی افــزود مـا تــلاش خواهـــیم کـرد کـه مـواد ایـن توافقــنامه تطبــیق و عملی گردد زیرا اهداف فعالیت‌های این مؤسسه نیز آموزش‌های زیربنایی است.

بانو سحر و آقــای عبدالبشـیر خالقی ابراز امیدواری کردند که ایـن توافقنــامه بـتوانــند بخـش عمـده چالش‌های اشتغالزایی فارغان مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلـکی و بزرگسـالان دارای حــرفه را حـل نمـوده و از طــریق برگـزاری برنامه‌های ارتقای ظرفــیت؛ بـــرای اســتادان مراکــز آموزشی و کـارمندان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی مفید واقع گردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۴۵
Background image

دیدار رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با سرپرست وزارت مالیه

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با محترم محمد خالد پاینده؛ سرپرست وزارت مالیه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف در مورد پروژه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی که. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۵۹
Background image

رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با اعضای ولسی جرگه دیدار کرد

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با رییس و اعضای کمیسیون امور دینی، فرهنگی، معارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه دیدار کرد. در این دیدار خانم سحر با نمایندگان مردم در مورد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۹:۲۲
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و موسسه «جه ار اس»

اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی به‌منظور فراهم‌سازی زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفوی برای جوانان در ولایت‌های کابل، هرات و بامیان با موسسه «جه‌ ار اس» تفاهمنامه همکاری امضا کرد. این. . .

BACK TO NEWS