مولوی غلام حیدر شهامت: موتر ساخته‌شده در مرکز نوآوری اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی به ملت افغانستان هویت بخشید

media_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۶
نمایشگاه

کنفرانس و نمایشگاه تحصیلی «تعلیم، مسلک و تحصیل» با حضور مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و سایر مقامات ارشد امارت اسلامی افغانستان گشایش یافت.

این نمایشگاه توسط اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، وزارت‌های معارف، تحصیلات عالی و حمایت سایر نهادها و ادارات برگزار شده است.

در مراسم گشایش این نمایشگاه، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی سخنرانی کرد و درباره‎‌ی برنامه‌های این اداره صحبت نمود.

آقای شهامت با اشاره به اهمیت تخنیک و مسلکی گفت که که حضرت عمر (رض) فرموده که «انسان‌ها خلیفه‌های خداوند (ج) در روی زمین هستند تا این که کسب و کار مردم را رونق بدهند و مانع گرسنگی شوند.»

آقای شهامت اضافه کرد: «حضرت عمر (رض) می‌فرماید وقتی که یک آدم را می‌بینم و مورد پسند من قرار می‌گیرد، می‌پرسم آیا این فرد حرفه و مسلک دارد یا خیر. اگر بگوید نه از چشم من می‌افتد.»

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی افزود که از مطالعه متون اسلامی هم می‌توان این را برداشت کرد که یکی از صداهایی که الله متعال دوست دارد، صدای چرخ نخ‌رسی است.

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در ادامه گفت که این اداره یکی از نهادهای مهم آموزشی است که هدف آن فقرزدایی و تربیه منابع بشری ماهر و متخصص برای بازار کار است.

آقای شهامت در ادامه با اشاره به دستاوردهای اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی گفت که دستاورد بزرگ این اداره که ساخت موتر در مرکز نوآوری آن است که به ملت افغانستان هویت بخشید.

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی علاوه کرد که این اداره هدف حمایت از جوانان مبتکر، برای اولین بار در کشور مرکز نوآوری ایجاد کرده است.

ایشان گفت که اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی برای افزایش دسترسی شهروندان به آموزش‌های حرفوی پلان دارد تا در سال جدید برنامه تحت عنوان «هم وطن بمان» تطبیق کند.

وی افزود که در این برنامه برای جوانان حرفه و اشتغال فراهم خواهد شد.

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی همچنین گفت که این اداره برنامه دارد تا نصاب آموزشی این اداره را مطابق معیارهای جهانی عیار کند.

وی تصریح کرد که تاکنون تمام نصاب‌های بخش زراعت جمع‌آوری شده است.

در حاشیه مراسم، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کرد.

در این نمایشگاه چندین غرفه از اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و موتر ساخته‌شده در مرکز نوآوری این اداره به نمایش گذاشته شده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۵ - ۱۶:۱۷
Background image

آغاز کورس کوتاه‌مدت حرفوی در انستیتوت میخانیکی شهر کابل

کورس سه ماهه حرفوی از سوی ریاست تنظیم برنامه‌های حرفوی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در انستیتوت میخانیکی شهر کابل برگزار شد. در این برنامه، رشته‌های خیاطی و سولر سیستم برای بیش از 50. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۵ - ۱۵:۱۳
Background image

دیدار رییس پلان و هماهنگی استراتیژیک با مسئولان یک مؤسسه خیریه ترکی

مولوی نیک‌محمد نیکمل، رییس پلان و هماهنگی استراتیژیک اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با مسئولان موسسه خیریه ترکی «بی جی کا» (BGK) دیدار کرد. در این دیدار درباره‌ی همکاری میان اداره تعلیمات. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۵ - ۱۵:۸
Background image

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی: نیروی مسلکی در بخش‌ هوتل‌داری ضروری است

مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با مسئولان شرکت دولتی هوتل‌های وزارت مالیه دیدار کرد. در این دیدار در ابتدا نصرت‌الله رحیمی، معاون عملیاتی شرکت دولتی هوتل‌های. . .

BACK TO NEWS