توافق‌نامه تطبیقی ساده‌سازی پروسه‌های اداری میان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و اداره اصلاحات اداری امضا شد

media_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۹
اصلاحات اداری

توافق‌نامه‌ تطبیقی ساده‌سازی پروسه‌های اداری میان ادارات دولتی از جمله اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی امضا شد.

در مراسم امضای این توافق‌نامه، مولوی عبدالحنان عارف‌الله، رییس اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفت که ساده‌سازی پروسه‌های اداری یکی از پالیسی‌های امارت اسلامی در راستای تأمین شفافیت و جلوگیری از فساد است.

به گفته او، تاکنون 364 پروسه در ادارات دولتی از جمله اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی ساده شده است.

مولوی غلام حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از دستاوردهای اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در زمینه ساده‌سازی پروسه‌ها را تحسین کرد.

آقای شهامت گفت که در عصر تکنالوژی  انسان در حال تغییر است. وی افزود که «خداوند متعال هیچ قومی را تغییر نمی‌دهند تا این که خودشان خود را تغییر ندهند».

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی گفت که در حکومت پیشین ساده‌سازی و اصلاحات به دلیل فساد انجام نمی‌شد، اما در حال حاضر تمام مسئولان مشتاق اصلاحات هستند.

آقای شهامت گفت که تنها در اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، 139 پروسه در شش ریاست این اداره ساده شده است.

سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی تأکید کرد که با ساده‌سازی پروسه‌های اداری، در بخش مصارف بیت‌المال صرفه‌جویی می‌شود.

ایشان علاوه کرد که بخش تدارکات هنوز هم روند طولانی دارد و نیاز است که این روند نیز ساده شود.

در ختم مراسم، تفاهمنامه‌های تطبیقی ساده‌سازی پروسه‌ها میان اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی، اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و وزارت تحصیلات عالی امضا شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱/۷ - ۱۱:۲۰
Background image

رایزنی درباره برنامه‌های مطبوعاتی آمریت اطلاعات و ارتباط عامه اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

کارمندان آمریت اطلاعات و ارتباط عامه اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در نشستی با استاد مطیع‌الله هدایت، رییس دفتر مقام این اداره درباره برنامه‌های مطبوعاتی آمریت یادشده صحبت کردند. در این. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱/۶ - ۱۲:۲۵
Background image

ختم کار کمیته ساده‌سازی پروسه‌های اداری در اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

کار کمیته ساده‌سازی اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی که از سوی این اداره برای ساده‌سازی پروسه‌های اداری در اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی مؤظف شده بود، پایان یافت. رییس و اعضای این کمیته. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱/۵ - ۱۳:۱۴
Background image

سال جدید تعلیمی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی آغاز شد

زنگ آغاز سال جدید تعلیمی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در مراسمی با حضور مقامات ارشد امارت اسلامی افغانستان نواخته شد. در آغاز مراسم مولوی غلام سعید احساس، معاون امور تخنیکی و مسلکی. . .

BACK TO NEWS