آغاز دروس مراکز آموزش های تخنیکی و مسلکی

media_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۸:۴۴
tveta28

قبل از ظهر روز شنبه زنگ آغاز دروس دوباره مکاتب و انستیتوت های تعلیمات تخنیکی و مسلکی نواخته شد.

برنامـۀ آغاز پروسـه تدریس طی برگزاری یک محفل با تلاوت آیات کلام‌الله مجید و با اشتـراک هیئت رهبری اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی آغاز گردید.

هـدف از برگزاری این برنامه اعلام آغاز دوباره پروسه تدریس در مکاتب و انستیتوت های تعلیمات تخنیکی و مسلــکی بوده کــه با پخــش سـرود مـلی و با اجرای تیم ترانه لیسه مسلکی ناشنوایان به زبان اشاره صورت گرفت.

عبدالحـمید اکـبر معاون امور اکادمیک اداره تعلیمات تخنیکی و مسلــکی کـه در ایـن محفـل صحبت می‌نمود گفت: پاندمی کـرونا تمـامی فعالیت های بشری و از جمله پروسه تدریس را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد. وی اضـافه نموده گفت، تدریس در افغـانستـان کـه یک پروسه ملی می‌باشد، نیز قطع شد و مکـاتب و انستـیتوت هــای تعلـیمات تخنیکی و مسلکی نیز به تعطیل رفت. وی تصـریح کـرد که اگرچه ما با مسئولین مکـاتب و انستـیتوت‌ هــای تعلـیمات تخنـیکی و مسلکی بطور همیــشگی در تمـاس بودیـم و تـا حـد امکـان از طـریق آمــاده نمــودن چپـترنوت‌هـا و ویدیوهای آموزشی، مواد درسی را به شاگــردان آمـاده ساختـه توزیــع نـمودیم، ولی با آنـهم پروسه تدریـس به سکتـگی جــدی مواجــه شـد. اکـنون کـه زنگ آغاز دوباره دروس نواخـته شده است، باید تـلاش کنیم که دروس عقب مانده را به صورت بهتر و بیشتر جبران نماییم.

آقای اکبر از تمامی مسئولین مکاتب وانستیتوت های تعلیمات تخنیکی ومسلکی خواست بطورجدی تلاش ورزند که تدریس با کیفیت برای شاگردان عرضه گـردد تا متعلمین و محصـلین بیشتر به تعلیمات تخنیکی و مسلکی تشویق و ترغیب شوند.

در ادامــه این برنـامه، تــرانه زیبـایی تعلیمی توسـط شاگردان ناشنوا و بزبان اشاره انجام شد. همچنان، متعلمین ومحصلین مکــاتب و انستـیتوت‌هـا کـه صـنایع دسـتی و هـنری شـانرا به نمایش گذاشته بود، نیز دیدن صورت گرفت.

در اخـیر این بـرنـامـه حرکـات ورزشی (باتــوران دود) کـه یک ورزش رزمی- فرهــنگی مربـوط افغانســتان می‌باشـد، توسـط محصلین انستیتوت تربیت بدنی مورد اجراء قرار گرفت.

محفل با غرس نمودن چندین اصله نهال در محوطه کمپلکس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی پایان یافت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۴۵
Background image

دیدار رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با سرپرست وزارت مالیه

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با محترم محمد خالد پاینده؛ سرپرست وزارت مالیه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف در مورد پروژه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی که. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۵۹
Background image

رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با اعضای ولسی جرگه دیدار کرد

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با رییس و اعضای کمیسیون امور دینی، فرهنگی، معارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه دیدار کرد. در این دیدار خانم سحر با نمایندگان مردم در مورد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۹:۲۲
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و موسسه «جه ار اس»

اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی به‌منظور فراهم‌سازی زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفوی برای جوانان در ولایت‌های کابل، هرات و بامیان با موسسه «جه‌ ار اس» تفاهمنامه همکاری امضا کرد. این. . .

BACK TO NEWS