پیام رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات

haroon
شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۵۱
press

 

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر قانون رسانه های همگانی و رعایت آن می‌داند. با کمال خرسندی می‌توان گفت که آزادی رسانه‌ها و بیان در افغانستان در مقایسه با کشورهای منطقه، از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی جمهوری اسلامی افغانستان در تقویت هر چه بیشتر فضای مساعد برای رشد آزادی بیان تلاش کرده و به رسانه‌ها که ممثل این حق اساسی مردم‌اند به عنوان چشم و گوش جامعه نگریسته و حفاظت از رسانه‌ها، کارکنان و خبرنگاران را از وظایف اصلی خویش می‌داند.
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در حالی که خود را متعهد به حمایت از فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی آنها به اطلاعات در چارچوب قانون می‌داند، و جهت ارائه اطلاعات با درنظرداشت  شرایط کنونی منافع ملی و علیای کشور  از اینکه رسالت ملی و میهنی خویش ‌را ادا می‌نمایند سعی می‌گردد تا همه شهروندان در مورد دستآوردهای این اداره دسترسی به اطلاعات داشته باشند
همچنان باید گفت که  دفتر مطبوعاتی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی  به منظور رسیدن به اهداف خویش، فعالیت‌های زیر را انجام می‌دهد:

  1. تهیه سروی‌ها و گزارش‌های تحلیلی از فعالیت‌های این اداره جهت دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم
  2. شریک ساختن معلومات به مردم از طریق رسانه‌ها و ارائه وضاحت از کارکردها و دستآوردها در سایت رسمی و صفحات اجتماعی این اداره .
  3.  تولید و نشر مواد آگاهی‌عامه شامل فلم، انفوگرافیک، بیانات رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، مقاله، کتاب، جزوه‌های معلوماتی، تقویم، خبر و... از دستآوردهای اداره
  4. گسترش استفاده از ابزارهای متنوع آگاهی‌دهی


باحرمت 
ندیمه سحر
رئیس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۳:۵۴
Background image

امتحان تحریری ۴ بست استادی انستیتوت نیما برگزارشد

امتحان تحریری برای 4 بست  استادی انستیتوت نیما ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در مرکز امتحانات ریاست منابع بشری برگزار شد.

۱۴۰ تن برای بست‌های  استادی اداره و مدیریت، بانکداری، کمپیوتر و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۷ - ۱۱:۴۸
Background image

جلسه هیئت رهبری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی برگزار شد

جلسه رهبری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی تحت ریاست محترم ندیمه سحر، رئیس این اداره با حضور معاونین و رؤسای محترم ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به روز یک شنبه ۱۵ ثور ۱۳۹۸ در سالن کنفرانس. . .

شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۵۱
Background image

پیام رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات

 

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر قانون رسانه های همگانی و رعایت آن می‌داند. با. . .

BACK TO NEWS