پیام رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات

haroon
شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۵۱
press

 

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر قانون رسانه های همگانی و رعایت آن می‌داند. با کمال خرسندی می‌توان گفت که آزادی رسانه‌ها و بیان در افغانستان در مقایسه با کشورهای منطقه، از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی جمهوری اسلامی افغانستان در تقویت هر چه بیشتر فضای مساعد برای رشد آزادی بیان تلاش کرده و به رسانه‌ها که ممثل این حق اساسی مردم‌اند به عنوان چشم و گوش جامعه نگریسته و حفاظت از رسانه‌ها، کارکنان و خبرنگاران را از وظایف اصلی خویش می‌داند.
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در حالی که خود را متعهد به حمایت از فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی آنها به اطلاعات در چارچوب قانون می‌داند، و جهت ارائه اطلاعات با درنظرداشت  شرایط کنونی منافع ملی و علیای کشور  از اینکه رسالت ملی و میهنی خویش ‌را ادا می‌نمایند سعی می‌گردد تا همه شهروندان در مورد دستآوردهای این اداره دسترسی به اطلاعات داشته باشند
همچنان باید گفت که  دفتر مطبوعاتی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی  به منظور رسیدن به اهداف خویش، فعالیت‌های زیر را انجام می‌دهد:

  1. تهیه سروی‌ها و گزارش‌های تحلیلی از فعالیت‌های این اداره جهت دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم
  2. شریک ساختن معلومات به مردم از طریق رسانه‌ها و ارائه وضاحت از کارکردها و دستآوردها در سایت رسمی و صفحات اجتماعی این اداره .
  3.  تولید و نشر مواد آگاهی‌عامه شامل فلم، انفوگرافیک، بیانات رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، مقاله، کتاب، جزوه‌های معلوماتی، تقویم، خبر و... از دستآوردهای اداره
  4. گسترش استفاده از ابزارهای متنوع آگاهی‌دهی


باحرمت 
ندیمه سحر
رئیس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۴:۵۶
Background image

سیستم معلوماتی مدیریت منابع بشری افتتاح شد

سیستم (HRMIS)یا مدیریت اطلاعات منابع بشری و بایومتریک کارکنان خدمات ملکی بر اساس هدایت رئیس جمهور کشور،  رسماً در ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی شد.

محمد ادریس اعظم، معاون امور مالی و. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۴:۳۰
Background image

بازنگری انکشاف نصاب تعلیمی انستیتوت‌های زراعت، تعلیمات تخنیکی و مسلکی افتتاح شد

کارگاه انکشاف نصاب تعلیمی برای استادان انستیتوت‌های زراعت به نصاب تعلیمی جدید،  امروز شنبه، ۲۲ سرطا ن ۱۳۹۸ در انستیتوت ‌ملی تعلیمات زراعتی «نایک»،  شهرکابل افتتاح شد.

این کارگاه آموزشی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۹ - ۱۷:۸
Background image

رئیس ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با مسؤول منطقوی بانک جهانی برای انکشاف بشری جنوب آسیا دیدار کرد

ندیمه سحر،  رئیس ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با خانم لاین شیر بنز (Lynne Sherburne-Benz ) مسؤول منطقوی بانک جهانی برای انکشاف بشری جنوب آسیا دیدار کرد.

در این دیدار که در مقرر ادارۀ. . .

BACK TO NEWS