پیام رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات

haroon
شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۵۱
press

 

آزادی مطبوعات و رسانه‌ها یکی از ارزش‌های بزرگ قانون اساسی کشور ما بوده و جمهوری اسلامی افغانستان خود را مکلف به حفاظت و تقویت هرچه بیشتر قانون رسانه های همگانی و رعایت آن می‌داند. با کمال خرسندی می‌توان گفت که آزادی رسانه‌ها و بیان در افغانستان در مقایسه با کشورهای منطقه، از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی جمهوری اسلامی افغانستان در تقویت هر چه بیشتر فضای مساعد برای رشد آزادی بیان تلاش کرده و به رسانه‌ها که ممثل این حق اساسی مردم‌اند به عنوان چشم و گوش جامعه نگریسته و حفاظت از رسانه‌ها، کارکنان و خبرنگاران را از وظایف اصلی خویش می‌داند.
ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در حالی که خود را متعهد به حمایت از فعالیت آزاد رسانه‌ها و دسترسی آنها به اطلاعات در چارچوب قانون می‌داند، و جهت ارائه اطلاعات با درنظرداشت  شرایط کنونی منافع ملی و علیای کشور  از اینکه رسالت ملی و میهنی خویش ‌را ادا می‌نمایند سعی می‌گردد تا همه شهروندان در مورد دستآوردهای این اداره دسترسی به اطلاعات داشته باشند
همچنان باید گفت که  دفتر مطبوعاتی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی  به منظور رسیدن به اهداف خویش، فعالیت‌های زیر را انجام می‌دهد:

  1. تهیه سروی‌ها و گزارش‌های تحلیلی از فعالیت‌های این اداره جهت دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم
  2. شریک ساختن معلومات به مردم از طریق رسانه‌ها و ارائه وضاحت از کارکردها و دستآوردها در سایت رسمی و صفحات اجتماعی این اداره .
  3.  تولید و نشر مواد آگاهی‌عامه شامل فلم، انفوگرافیک، بیانات رئیس‌ ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، مقاله، کتاب، جزوه‌های معلوماتی، تقویم، خبر و... از دستآوردهای اداره
  4. گسترش استفاده از ابزارهای متنوع آگاهی‌دهی


باحرمت 
ندیمه سحر
رئیس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

تازه خبرونه

پنجشنبه ۱۳۹۸/۲/۵ - ۱۱:۳۰
Background image

امتحان تحریری برای ۶ بست انکشافی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی برگزار شد

امتحان تحریری برای ۶ بست انکشافی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی وزارت در مرکز امتحانات  این اداره  برگزار شد.

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۴:۲۴
Background image

رئیس ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی«بیش از ۳۰۰ مکتب و انستیتوت تخنیکی ومسلکی در کشور ایجاد شده است»

ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به منظور بهبود کیفیت تعلیمات تخنیکی و مسلکی، در زمینه های اصلاح نصاب تعلیمی، بهبود ظرفیت استادان و فراهم نمودن تجهیزات، فعالیت های اساسی انجام داده است.

مح. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۵:۵۷
Background image

محمد ادریس اعظم، به حیث معاون امور مالی و اداری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی تقرر یافت

به اساس حکم شماره (۲۱۶)  مقام عالی ریاست جمهوری و حسب لزوم دید ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی به منظور بهبود هرچه بهتر امور، تقویت  تعلیمات تخنیکی و مسلکی و اجرآات موثر، محترم محمد ادریس. . .

BACK TO NEWS