یک هزار 445 شاگرد و محصل در مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی پروان سرگرم آموزش هستند

media_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۳ - ۱۱:۱۵
Parwan

مولوی عبدالرشید حقانی، آمر تعلیمات تخنیکی و مسلکی ولایت پروان می‌گوید که یک هزار 445 شاگرد و محصل در لیسه‌های تخنیکی و انستیتوت‌های این ولایت سرگرم آموزش هستند. در سال جاری 279 نفر نیز از این مراکز فارغ شده‌اند.

او در کنفرانس گزارش‌دهی روئسا به رهبری مقام ولایت پروان گفت که مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی در مرکز و ولسوالی‌های سیاه‌گرد، سیدخیل، جبل السراج، شینواری، بگرام و شیخ علی فعال اند.

در این مراکز رشته‌های زراعت، وترنری، کمپیوتر ساینس، اقتصاد، برق، ساختمانی، تخنیک موتر، خیاطی و تکنالوژی ماشین تدیریس می‌شود.

مولوی عبدالرشید حقانی می‌گوید که در حال حاضر یک هزار 445 شاگرد و محصل در مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی سرگرم فراگیری آموزش هستند.

آقای حقانی خاطر نشان کرد که به منظور افزایش جلب و جذب جدیدالشمولان برنامه‌های آگاهی‌دهی راه‌اندازی شده و در کنار نصب بنرهای تبلیغاتی، از طریق رسانه‌ها و ریاست‌های معارف، ارشاد حج و اوقاف، امر باالمعروف و نهی عن المنکر آگاهی‌دهی جریان دارد.

آمر تعلیمات تخنیکی و مسلکی پروان می‌گوید که طی سال 1400 و1401 به تعداد 948 تن جدید الشمول در رشته‌های مختلف مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی جذب شده‌اند.

او مشکلات مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی پروان را نیز با رهبری مقام این ولایت میان گذاشت. کمبود تجهیزات و مواد خام، نبود فارم‌های تحقیقاتی، کمبود کتب درسی مسلکی و نداشتن تعمیر تدریسی از مشکلات این مراکز است.

در این کنفرانس مولوی عبیدالله امین زاده، والی پروان گفت که بهبود کیفیت تخنیکی و مسلکی را از اولویت‌های حکومت خواند.

والی پروان از مسئولین تعلیمات تخنیکی و مسلکی نیز خواست که برای آموزش و تربیه نیروی ماهر تلاش جدی به خرچ دهند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۷
Background image

خبرها کوتاه از فعالیت‌های آمریت‌های تعلیمات تخنیکی و مسلکی ولایات

مولوی شیرمحمد عمری، آمر تعلیمات تخنیکی و مسلکی ولایت غزنی با رییس معارف این ولایت دیدار کرد. در این دیدار درباره‌ی همکاری و هماهنگی میان این دو اداره بحث شد. آمر تعلیمات تخنیکی و مسلکی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۰
Background image

راه‌یافتن 28 نفر از فارغان انستیتوت اداره و حسابداری به دوره تحصیلات عالی

28 نفر از فارغان انستیتوت اداره و حسابداری لغمان از طریق کانکور اختصاصی به پوهنتون‌های لغمان و ننگرهار راه یافتند. به گفته آمریت تعلیمات تخنیکی و مسلکی لغمان، در سال جاری 36 نفر از. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۰
Background image

برگزاری دوره آموزشی برای مجاهدین امارت اسلامی در کندز

انستیتوت اداره و حسابداری کندز برای مجاهدین امارت اسلامی دوره آموزشی برگزار کرده است. فریداحمد لکن خیل، آمر تعلیمات تخنیکی و مسلکی کندز می‌گوید که برگزاری دوره‌های آموزشی برای مجاهدین. . .

BACK TO NEWS