ششمین کنفرانس هماهنگی مسؤولان مرکزی و ولایتی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی برگزار شد

haroon
شنبه ۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۲:۴۸
Ameren

در محفلی‌که به همین مناسبت روز چهارشنبه و پنجشنبه با حضورداشت بانو ندیمه سحر،  ادارۀ  تعلیمات تخنیکی و مسلکی، آقای گوستاف رایر رئیس بخش آموزش‌های  تخنیکی و مسلکی مؤسسه «GIZ»  کشور آلمان، رؤسای و آمران مرکز و آمران تعلیمات تخنیکی و مسلکی ۳۴ ولایت کشور، برگزار شده‌بود؛ بانو سحر، ضمن یادآوری از ظرفیت‌های موجود در  ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی و ابراز سپاس و قدردانی از هم‌کاری‌های منابع تمویل‌کنندهِ این ادارۀ به ویژه مؤسسه «GIZ»  راجع به روند اصلاحات بر اساس نیازمندی‌های بازارکار و برنامه‌های آینده این اداره به تفصیل صحبت کرد.
رئیس  اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، راه‌اندازی هم‌چون نشست‌ها را مهم دانسته، گفت: « برگزاری چنین کنفرانس‌ها و ورکشا‌ب‌ها در قسمت تبادل‌ِافکار و تجربیات جهت تقویت ارتباطات بین مسؤولان مرکزی و ولایتی به هدف تحلیل وضعیت تعلیمات تخنیکی و مسلکی، دست‌آوردها، مشکلات و دریافت راه‌حل‌های مناسب کمک می‌کند.

در این کنفرانس  بانو سحر، در بخشی از سخنانش در مورد  پیشرفت‌های ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی گفت: « اصلاحات در بخش‎ ساختار تشکیلاتی ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی در سطح مرکز و واحدهای دومی ولایتی تهیه و ترتیب گردیده و به زودی منظوری آن گرفته می‌شود و همچنان ساختار تشکیلاتی به سطح مکاتب و انستیتوت‌های تعلیمات تخنیکی و مسلکی نیز طراحی  شده با یک تشکیل متوازن و مطابق معیارهای پذیرفته تعلیمات تخنیکی و مسلکی آمده خواهد شد.»

بانو ندیمه سحر، از داکتر گستاف رایر(Gustav Reier)، رئیس بخش آموزش‌های تخنیکی و مسلکی مؤسسه «GIZ»، به عنوان همکار خوب تعلیمات تخنیکی و مسلکی یاد کرده و افزود: «هیأت رهبری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی از همکاری‌های همیشگی و داومدار آقای رایر و کشور دوست آلمان در راستای رشد و تقویت تعلیمات تخنیکی و مسلکی در افغانستان، قدرانی می‌کنند.»

 

هم‌چنان در این برنامه بانو سحر، در مورد اصلاحات نصاب تعلیمی و مهارت های استادان و ساختار اقتصادی دوازده ولایت و 123 ولسوالی کشور به همکاری مؤسسه  «GIZ»   تطبیق شده است صحبت نموده، مشکل‌ها و پیش‌نهاد های اشتراک‌کننده‌گان را استماع کرده و به مسؤولان هدایت داد که در راستای حل مشکلات و رسیده‌گی به پیشنهادات اقدام نمایند.

در این برنامه نیز دکتر گستاف رایر تعهد، هم‌کاری، کارکردها، دست‌آوردها و پیشنهادات اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی را به هدف تربیه کادرهای جوان مطابق نیازمندی‌های بازارکار افغانستان، ستوده و از ادامه همکاری‌های کشور متبوع‌اش به تعلیمات تخنیکی و مسلکی خبر داد

در روز پایانی این کنفرانس محترم محمد فهیم شریفی، رئیس دفتر مقام اداره  از تشریف‌آوری آمران تعلیمات تخنیکی و مسلکی ولایات، همکاران مؤسسه  «GIZ»  که این کنفرانس را حمایت مالی کرده‌است و فعالیت‌ها و تلاش‌های تمامی کسانی را که در برگزاری این کنفرانس سهم داشتند، قدردانی نموده و برای تمامی اشتراک‌کننده‌گان آن آرزوی موفقیت و کامیابی نمودند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۶ - ۱۸:۵
Background image

کنفرانس ملی تحقیق و آموزش، تحقیق، ترویج و اقتصاد زراعت برکزار شد

ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با همکاری ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا،  کنفرانس ملی آموزش، تحقیق، توسعه و اقتصاد زراعتی  را با اشتراک و حضور  کارشناسان به منظور بحث روی پالیسی و همکاری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۵/۵ - ۱۷:۴۶
Background image

امضای ۶ تفاهمنامه همکاری ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی با ارگانهای دولتی و خصوصی

ادارۀ تعلیمات تخنیکی و مسلکی، با مسوولان وزارت امور داخله، پوهنتون کابل، ادارۀ انکشاف زون پایتخت، پوهنتون پلی‌تخنیک کابل، اتحادیه موبل و فرنیچر شهرکابل و مؤسسۀ ملی افغان‌ها برای آموزش. . .

BACK TO NEWS