تایید طرح بدیل آموزش حضوری اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در جریان موج سوم کرونا

media_admin
tvet35

طوریکه بر همگان مبرهن است، متاسفانه شیوع موج سوم کرونا بار دیگر سیستم آموزشی کشور را متاثر کرده است که طبق فیصله وزارت صحت عامه، سر از امروز (شنبه، ۲۲ جوزا) تمامی مراکز آموزشی و تحصیلی کشور برای دو هفته تعطیل می‌باشند. براساس این فیصله تماما انستیتوت‌ها و مکاتب اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی نیز سر امروز برای دو هفته تعطیل هستند.

همزمان با اعلام این تعطیلی خوشبختانه، طرح بدیل آموزش حضوری اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از سوی رهبری این اداره نهایی و تایید شد. هدف از این طرح، ارایه خدمات آموزشی به شاگردان تعلیمات تخنیکی و مسلکی در ایام تعطیلی است.

مطابق این طرح، ۷۰۰۰ ویدیوی آموزشی با همکاری بانک جهانی در رشته‌های محاسبه، کمپیوتر ساینس، ترمیم موتر و برق تهیه شده است. این ویدیوها در حال حاضر در ویب سایت اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی (https://tveta.gov.af/)، پورتال (http://tvet.af/) و چنیل یوتیوب (TVETA Online Education) این اداره قابل دسترس است.

همچنین طبق طرح یادشده، اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی براساس یک تفاهم با ریاست رادیو و تلویزیون ملی، زمینه نشر تلویزیونی ویدیوهای آموزشی را فراهم خواهد ساخت.

قابل یادآوری است که مطابق رهنمودهای طرح بدیل آموزشی اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، کارکنان اداری، سرمعلیمن و آمران دیپارتمنت‌های مراکز آموزشی، مکلف اند که از توصیه‌های صحی وزارت صحت عامه بدون تخطی پیروی کنند. در ضمن هدایات ذیل برای کارکنان اداره و مراکز آموزشی قابل تطبیق می‌باشد:

۱.  آمران مراکز آموزشی و مدیران تدریسی و فنی همه روزه در این مراکز حضور داشته باشند.

۲. آمران دیپارتمنت‌ها در صورت نیاز و در هماهنگی با استادان به مرکز آموزشی حاضر شده و به مشکلات استادان رسیدگی نمایند. در ضمن مسئولیت هماهنگی و تنظیم گروه‌های درسی را نیز عهده‌دار هستند.

۳. سر معلمان به‌منظور رسیدگی به مشکلات استادان، بدون حاضرشدن به مراکز آموزشی با آمران دیپارتمنت هماهنگی نمایند.

۴. منسوبین اداری و اجرائیوی مراکز آموزشی طبق رهنمودهای صحی وزارت صحت عامه عمل نمایند.

لازم به ذکر است که پس از بازگشت به حالت عادی، ساعات درسی از دست رفته در ایام تعطیلی، محاسبه و به‌صورت تشدیدی اجرا خواهد شد.

نوت: طرح بدیل آموزش حضوری در ویب‌سایت اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی منتشر و همچنین به آمریت‌های این اداره ارسال شده است.

آخرین اطلاعیه ها

یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ - ۱۴:۲
Background image

اطلاعیه طلبات شرکت ها از پروژه دوم انکشاف مهارتهای افغانستان قبل از فتح

اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی بخاطر تحقیق مصوبه شماره (۱۸) مورخ ۱۴۴۴/۰۵/۲۵ کابینه امارت اسلامی افغانستان و مطابق به هدایت سند مربوط به دوره قبل از فتح، یک کمیته را توظیف تا کمیته متذکره . . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد لات دوم پروژه تجهیزات ( وسایل برقی) انستیتوت ها و مکاتب شهر کابل برای سال مالی 1401

دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۶ - ۱۱:۳۴
Background image

تصمیم اعطای قرارداد حفر (۹) حلقه چاه آب آشامیدنی برای مراکز آموزشی شهر کابل

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد حفر ۹ حلقه چاه آب آشامیدنی برای مراکز آموزشی شهر کابل

بازگشت به اطلاعیه ها