افتتاح مطبعه ملی خط بریل؛ عملی شدن یکی از تعهدات استراتژیک اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی

media_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۰
khatBril

قبـل از ظـهـر امـروز مطبـعه مـلی خـط بریـلِ لیـسه مسلــکی نـابیــنایان با حضــور داشـت معـاونین؛ رؤسا؛ مشاور معلولین اداره تعلــیمات تخنــیکی و مسلــکی و مســئولین ایـن مـرکـز آمـوزشی توســط بـانـو ندیـمه سـحـر رئــیس اداره تعـلیمــات تخنیکی و مسلکی افتتاح و به بهره‌برداری سپرده شد.

در ایــن مراســم محــترم عـمراخـان منـیب مشاور مقام عالی ریاســت جمـهوری در امور شهـدا و معلـولین، بانـو صبری اندر معیـن وزارت شـهدا و معــلولین، محتـرم عـمر نصیر مـجـددی عضو کمیسـیون معـارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه، جان محـمد احمدیــان رئـیس ائتـلاف ملی معــارف و نمـایـنده‌های کمیسیون‌های محترم سویدن، سَرف، دیمَک، آلسو نیز اشتراک نموده ‌بودند.

محـفل با تـلاوت آیـات کـلام‌الله مجـید و اجـرای زیبای سرود ملی افغانسـتان توسـط شاگـردان نابـینا آغــاز گـردید. متعاقباً مسئولین این مرکز آموزشی در مورد کارکـردها و فعالیت‌هـای مطبعه ملی خط بریل معلومات دادند و ابراز امیدواری کردند که مـنعبد بـتوانـند از طـریق این مطبـعه نیازمندی‌های مکاتب تعلیمات خاص در قسمت چاپ کتب را مرفوع سازند.

بانـو ندیـمه سحـر رئیس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی که در این مراسـم سخنرامی می‌کرد، راه‌اندازی مطبعه ملی خـط بریـل را یـکی از اهــداف استـراتـژیـک ایــن اداره در راستــای حـمایت از معلولان خوانـد. بانـو سحر افـزود در ایـن مطبـعـه مواد درسی و آموزشی برای شاگردان مکاتب و انستیوت‌هـای تعلیمات خاص چاپ می‌شود و این مطبعه ظرفیت چاپ 50 جلد کتاب در روز را دارد.

وی با تـأکید بـر دستـرسی هـمه اقشــار بـه آمـوزش و سرمایه‌ گـذاری روی نیـروی بـشری گفـت کـه اداره تعلـیمـات تخـنیکی و مسلکی مصمم است تا زمینه آموزش را برای تمام معلولان کشور فراهم کند.

بانو سحر افزود: در حال حاضـر در حـدود دو هـزار شاگرد در 18 باب مکتب تعلـیمات خـاص، تحت آموزش قرار دارند و بر اساس پلان استراتژیک اداره تعلمیات تخنیکی و مسلکی قرار اسـت در سـال آیـنده چهــار مکـتب و دو انستـیـتوت تعلیمات خـاص ایجـاد شـود. بانـو سحـر همچـنان تـأکید کرد که تجهیز مکـاتـب با امـکانـات و فــراهـم سـاخـتن مواد آمــوزشی بـرای شـاگردان مکـاتب تعلـیمات خاص بخشی دیگر از برنامه اداره تعلمیات تخنیکی در سال آینده میباشد.

بانو سحر در اخیر این مراسم با تعدادی از معلولین نیز دیدار کرده و از آنان دلجویی نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۴۵
Background image

دیدار رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با سرپرست وزارت مالیه

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با محترم محمد خالد پاینده؛ سرپرست وزارت مالیه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دو طرف در مورد پروژه‌های اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی که. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۵۹
Background image

رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با اعضای ولسی جرگه دیدار کرد

بانو ندیمه سحر؛ رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی با رییس و اعضای کمیسیون امور دینی، فرهنگی، معارف و تحصیلات عالی ولسی جرگه دیدار کرد. در این دیدار خانم سحر با نمایندگان مردم در مورد. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۹:۲۲
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی و موسسه «جه ار اس»

اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی به‌منظور فراهم‌سازی زمینه آموزش مهارت‌های فنی و حرفوی برای جوانان در ولایت‌های کابل، هرات و بامیان با موسسه «جه‌ ار اس» تفاهمنامه همکاری امضا کرد. این. . .

BACK TO NEWS